Circuito 2019

IV CIRCUITO INTERCOMARCAL DE XADREZ ACTIVO DEPUTACIÓN DA CORUÑA 2019 :

BASES DO CIRCUITO:

1.- O circuito constará de 12 torneos de xadrez activo a disputar entre maio e outubro de 2019, será aberto a xogadores federados e serán válidos para Elo FIDE de rápidas.

2.- Para optar os premios finais do circuito será necesario participar en al menos 6 torneos.

3.- Estableceranse premios finais para as seguintes categorías: xeral, por tramos de Elo sub-2000 e sub-1600, veterán (+55), femenina, por equipos, sub-18, sub-16, sub-14, sub-12, sub-10, sub-8.

4.- Para establecer a clasificación final do circuito seguiráse a seguinte orden:

  1. A) Puntos totais (cos millores torneos): a puntuación será da seguinte maneira según a clasificación en cada torneo:
    – 25 puntos o primeiro clasificado.                 – 8 puntos o noveno clasificado.
    – 20 puntos o segundo                                      – 7 puntos o décimo clasificado.
    – 17 puntos o terceiro clasificado.                   – 6 puntos o undécimo clasificado.
    – 15 puntos o cuarto clasificado.                      – 5 puntos o duodécimo clasificado.
    – 13 puntos o quinto clasificado.                      – 4 puntos o decimoterceiro clasificado.
    – 12 puntos o sexto clasificado.                        – 3 puntos o decimocuarto clasificado.
    – 10 puntos o sétimo clasificado.                      – 2 puntos o decimoquinto clasificado.
    – 9 puntos o oitavo clasificado.                         – 1 punto do 16º o 20º.
  2. B) En caso de empate a puntos totais será vencedor o que teña o maior número de torneos disputados durante todo o circuito.
  3. C) En caso de empate a puntos e a número de torneos disputados, terase en conta os postos obtidos: más primeiros postos, segundos, terceiros….

5.- Premios: (a sua cuantía pode variar en función dos torneos e axudas finais)
Xeral:
1º   300€ + trofeo       6º 150€         11º 70€
2º   250€ + trofeo       7º 120€         12º 60€
3º   220€ + trofeo       8º 100€         13º 50€
4º   200€                      9º  90€           14º 40€
5º   180€                      10º 80€          15º 30€

Especiáis:
1º clas Sub-2000: trofeo + libro o revista
1º clas Sub-1600: trofeo + libro o revista
1º clas Veterán(+55): trofeo + libro o revista
1ª Femenina: trofeo + libro o revista
1º por equipos (3 jugadores): trofeo
2º por equipos (3 jugadores): trofeo
1º Sub-18: trofeo + libro o revista
1º Sub-16: trofeo + libro o revista
1º Sub-14: trofeo + libro o revista
1º Sub-12: trofeo + ocachess o cartas suerte +libro o revista
1º Sub-10: trofeo + ocachess o cartas suerte +libro o revista
1º Sub-8: trofeo + ocachess  o cartas suerte + libro o revista

Os xogadores que participen en polo menos a metade dos torneos recibirán una camiseta de agasallo (ata un máximo de 75)

Os xogadores menores de 18 anos que participen en polo menos a metade dos torneos recibirán una medalla de agasallo (ata un máximo de 50).

Os premios pagaranse mediante transferencia ou talón bancario o remate do circuito e antes de finais do ano 2019. Os premios non son acumulables, en caso de optar a varios entregarase o de maior cuantía, en caso de ser iguais na orden: xeral-tramo-veterano-feminino-sub-18-16-14-12-10-8.

6.- Calendario de torneos: Disputaranse 12 torneos nos concellos de:
Carballo-Mazaricos-Camariñas-Arteixo-Val do Dubra-Cerceda-Cambre-Carnota-Malpica-Cabana-Ponteceso-Zas.

Cada torneo terá as suas propias bases e premios (entre 500€-1000€) a info de cada torneo estará na web oficial www.pokeryajedrez.com e noutras webs como a de www.tabladeflandes.com, www.fegaxa.org,  o calendario pode sufrir algún cambio con novas sedes e datas sen máis obligación que publicalo na web oficial www.pokeryajedrez.com.

Maio:

– Venres día 17 Carballo.

Xuño:

-Sábado día 15 Mazaricos
-Sábado día 22 Camariñas

Xullo:
-Domingo día 28 Arteixo

Agosto:
-Sábado día 3 Val do Dubra
-Domingo día 4 Cerceda
-Sábado día 17 Cambre

Setembro:
-Sábado día 14 Carnota
-Sábado día 28 Malpica 

Outubro:
-Sábado día 5 Cabana de Bergantiños.
-Domingo día 6 Ponteceso.
-Sábado día 12 Baio (Zas) y clausura circuito.

7.- Desempates: os desempates dos torneos do circuito serán por este orden: 1. Resultado particular, 2. Bucholz -1, 3. Bucholz total, 4. APRO.

8.- A páxina web oficial do circuito será www.pokeryajedrez.com, mais información no tfo. 617234393 ou en pokeryajedrez@gmail.com.

9. A organización reservase o dereito de admisión tanto no circuito coma nos torneos que organiza directamente. Todas as conductas antideportivas, tanto contra outros xogadores coma hacia os membros da organización ou equipo arbitral e non xogar limpo, levarán a exclusión do circuito e a imposiblidade de xogar nos torneos organizados pola dirección do circuito. Tamén as incomparecencias inxustificadas, incluidas nas 1 roldas dos torneos, levarán a exclusión do circuito.

10. A participación no circuito supón a aceptación plena e incondicional destas bases xerais e das particulares de cada torneo.

10.- Todos os xogadores do circuito autorizan a publicación dos seus datos personais e imáxenes nos diferentes medios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (listas de resultados, clasificacións, participantes, partidas, etc…).

11.- O Circuito está organizado polo club xadrez Arteixo, coa colaboración do club xadrez O Toque Xiria de Carballo, xadrez Náutico de Camariñas, club xadrez Val do Dubra, Escola xadrez Sigrás, club xadrez Irindo, Guillán Malpica. O director do circuito será Oscar de Prado. Colaboran no circuito a Excma. Deputación da Coruña, Supermercados Gadis, Schweppes y Trina, Calvo, Frutas Fondo, Peón de Rey, Conservas Boya e os concellos de Arteixo, Carballo, Val do Dubra, Cabana de Bergantiños, Mazaricos, Carnota, Camariñas, Cambre, Zas, Malpica, Cerceda, Ponteceso.